W wykończeniu i dekoracji wnętrz co roku pojawiają się nowe trendy i tendencje. Warto trzymać rękę na pulsie i planując remont sprawdzić co jest modne w tym sezonie i jakie trendy notują wzrost popularności, a które odchodzą w niepamięć.

Geometria

Geometryczne wzory pozwalają podkreślić elegancję i charakter wnętrz. W wypadku płytek ceramicznych sama ich forma wywołuje wrażenie rytmicznych powtórzeń i porządku, a odpowiednio dobrane elementy pozwalają jeszcze spotęgować ten efekt. Geometryczne motywy mogą dotyczyć zarówno wzoru płytek lecz także sposobu ich układania, np. w karo, ukośnie lub w szachownicę. Ilość rozwiązań w tym wypadku zależy jedynie od fantazji projektanta i umiejętności fachowców. Zastosowanie geometrii we wnętrzach pozwala wyróżnić najważniejsze jego elementy, może poprawić jego proporcje lub podkreślić istniejący układ. W naszej ofercie największy potencjał geometrycznych szaleństw widzimy w nietypowej, sześciennej kolekcji HEX dostępnej w monohromatycznej gamie kolorystycznej.

Trójwymiarowa faktura

Po wykorzystaniu geometrii kolejnym śmiałym krokiem w wykończeniu może być zastosowanie trójwymiarowych struktur, które na gładkiej ścianie zapewnią oryginalną grę światłocieni i nudną jednokolorową płaszczyznę zamienią w prawdziwe widowisko, zwłaszcza gdy będzie temu towarzyszyć kierunkowe oświetlenie podkreślające ten efekt. Strukturalne kafelki to hit ostatnich lat, a projektanci coraz częściej decydują się na wykorzystanie tego elementu dekoracyjnego także tam, gdzie funkcja pomieszczeń wcale tego nie wymaga, np. na ścianie w salonie, a nie tylko w przestrzeniach dotychczas zarezerwowanych dla płytek, czyli kuchni, łazience. W naszej kolekcji znajduje się sporo rozwiązań odpowiadających na ten trend m.in.: Diamante, Motion, Barbarossa czy Origami.

Marmur i terazzo

Marmur i marmoryzacja w wielkim stylu wracają do wystroju wnętrz - nie tylko w pałacach i ogromnych willach, lecz także w zwykłych mieszkaniach i domach. Marmur charakteryzuje wyjątkowe wybarwienie i struktura w zależności od miejsca jego pochodzenia. Jednak z wykorzystaniem naturalnego kamienia we wnętrzach wiąże się sporo ograniczeń związanych między innymi z jego ciężarem, wymagającą obróbką oraz podatnością na plamy czy pękanie. Do tego dochodzi też wysoka cena kamiennych płyt, które muszą być transportowane z najodleglejszych zakątków świata, bo każde złoże posiada swoje unikalne cechy, które są niespotykane w innym miejscu, takie jak kolorystyka czy użylenie. Dlatego coraz częściej korzystamy z dobrodziejstwa pięknych marmurowych wzorów w formie znacznie łatwiejszych do codziennej pielęgnacji płytek. Marmurowe wzory znajdziecie w naszych kolekcjach Carrara, Marbello, Marble, Scale. Podobnie sprawa wygląda z terazzo, czyli lastryko kojarzonym w Polsce głównie z szarzyzną lat 90., które jednak w tym sezonie prezentuje się w zupełnie nowej, nietypowej odsłonie. Nasze propozycje w tym zakresie znajdziecie w kolekcji Terrazo.

Naturalne inspiracje i kolory ziemi

Po latach kiedy w designie królowała niepodzielnie biel i szarość następuje ponowny zwrot w stronę bardziej naturalnych kolorów, do kojarzących się z przytulnością kolorów ziemi, beżów, brązów, ochry, a nawet czerwieni czy pomarańczu. Od lat widać też triumfalny powrót drewna do wnętrz, a jego deseń zdobi także inne powierzchnie, takie jak blaty czy płytki. W ten sposób projektanci starają się wprowadzić odrobinę harmonii i spokoju w nasze pełne pośpiechu i stresów życie. Nasze kolekcje imitujące naturalne drewno to m. in. Apricot, Travar, Teakwood, Rei, Rustic, Podres, Legno, Dasco, czy Cedro a ciepłe odcienie znaleźć można także w kolekcjach Rain, Scale, Crema Marfil, Eleventine czy Crystal.

Powiew orientu

Spokój, harmonia, minimalizm to także najważniejsze cechy stylu orientalnego, kojarzonego przede wszystkim z Japonią. we współczesnych wnętrzach chętnie czerpiemy inspirację z tej wyjątkowej estetyki i kultury skupionej na doskonałości formy, tradycyjnych technikach i pięknie detalu. Wyjątkowe papierowe rzeźby origami, sztuka układania kwiatów ikebana czy herbaciana ceremonia chanoyu nie bez powodu powstały właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Świat designu zachwyca się japońskim surowym minimalizmem i skupieniem na wysmakowanych detalach i tęsknoty te przenosi między innymi na wystrój wnętrz. W naszej ofercie znaleźć można wiele odniesień do tych nieprzemijających wartości, np. w kolekcji Diamante, Origami, Avoriaz czy minimalistycznych kolekcjach Brilliant oraz Super Black&White.