Układanie kafelków i kliny

Na początku smarujemy płytkę klejem tak aby wypełnić wszystkie przetłoczenia mamy wtedy gwarancje, że ta płytka będzie prawidłowo trzymać się podłoża. Warto założyć klej do samych krawędzi. Poty jak już płytka została wstępnie posmarowana klejem, nakładamy klej bezpośrednio na podłoże przy pomocy grzebienia wtedy mamy pewność że płytka będzie przylegała idealnie do podłoża. Możemy położyć wcześnie przygotowaną płytkę na podłoże i sprawdzamy poziom, nanosząc ewentualne korekty dociskając lekko płytkę. Zbieramy nadmiar kleju po bokach daje nam to pewność, że po wyschnięciu nie podniesie posadzki i nie będziemy musieli męczyć się z dobijaniem płytek.

System klinów

Kliny które zostały zastosowane do naszego montażu charakteryzują się solidnością i przy dociskaniu nie wyginają ani nie poddają w żaden sposób jesteśmy wtedy pewni, że nie ma żadnych odkształceń, każdy inny system działa podobnie głównie chodzi o jakość klipsów. Mimo wszystko warto później sprawdzić czy ta wylewka nam wyszła czy nie trzeba ewentualnie dołożyć troszkę więcej kleju, sprawdzamy to poziomicą.

Warstwa kleju

Grzebienie za pomocą których ustalamy grubość kleju mają różną wysokość od 2mm do 10mm, zaleca się im większa płytka tym większy grzebień po prostu klej się ładniej rozprowadza czyli do małych płytek grzebień 2/4 mm do dużych 8/10 mm.